CHATA
 LESNÍ
  AZYL
   KOMORNÍKubytování

ideální dovolená - romantická chata - cyklistika - koupání - turistika

Výlety, atrakce, zábava

V okolí chaty velké množství značených cyklostezek a mnoho dalších možností, jak strávit aktivní dovolenou. Málo lidnatý kraj nabídne každému milovníku romantiky a klidu místa, která může procházet pěšky či projíždět v sedle kola či koně.

Jindřichův Hradec (20 km) je městskou památkovou rezervací. Najdete zde třetí nejrozsáhlejší zámecko - hradní komplex u nás, okresní muzeum v renesanční budově jezuitského semináře, které opatruje největší lidový mechanický betlém na světě - Krýzovy jesličky. Můžete si prohlédnout také síň E. Destinové, 60 m vysokou věž chrámu P. Marie ze 14.stol. (prochází jím 15.poledník), náměstí Míru s s gotickými, renesančními a barokními domy a sloupem.

Ve městě začínají dvě úzkorozchodné tratě - směrem na sever vede do Obrataně trať přes mírně zvlněnou krajinu s lesy, loukami a políčky (je z r. 1906) a směrem na jih vede do Nové Bystřice od r. 1897 trať do České Kanady - kraje plné lesů a rybníků. V Nové Bystřici (20 km) si prohlédněte zbytky opevnění s baštami, zámeček, kostel sv. Petra a Pavla s nástěnnými malbami, náměstí s renesančními a empírovými domy. Město je východištěm turistických tras do České Kanady.

Lázeňské město Třeboň (44 km) vám nabídne k prohlídce památkově chráněný komplex se zámkem, hradbami a baštami, kostelem sv. Jiljí, klášterem augustiniánů s freskami a také nedaleko Schwarzenberskou novogotickou hrobku. Město je správním střediskem CHKO Třeboňsko a Biosférické rezervace.

Slavonice (24 km) vám ukáží nádherné starobylé náměstí s gotickou a renesanční zástavbou, podloubími a sgrafity, vysokou věží kostela s vyhlídkovým ochozem, katakomby pod městem či muzeum.

V Dačicích (22 km) navštivte renesančně - empírový zámek s parkem, muzeum a galerii nebo si zde uvědomte, že ve zdejší rafinerii cukru byl vyroben první kostkový cukr.

Navštivte jeden ze tří románských hradů u nás – Landštejn (18 km) nebo vodní zámekČervená Lhota (36 km) s parkem a kaplí.